Pro Football
Bohemka jede na titul!

PRO FOOTBALL doporučuje zpestřit si sledování fotbalového cvrkotu něčím originálním: unikátním projektem  http://www.cestazatitulem.cz/. Tento web vrací čas o 30 let zpátky do zatím jediné mistrovské sezony klubu. Stránky jsou navzdory tehdejší neexistenci internetu striktně on-line. (pokračování uvnitř textu)Celý projekt Cesta za titulem zprostředkuje první on-line zápas 28. srpna 1982, kdy Bohemians ČKD Praha nastoupí k zápasu prvního kola československé ligy v Chebu proti tamní Rudé hvězdě.

Každý zápas, každé pohárové utkání, ohlasy, očekávání i aktuality vítězné doby sleduje návštěvník, jako by to bylo v přítomném čase. Během sezony však web bude přinášet i rozhovory s hrdiny mistrovské sezony s odstupem třiceti let. V zimní přestávce budou vysílány rozhovory s mistry ligy v kompletním videozáznamu.
„Fanoušci pražských Bohemians v posledních letech nezažívají nejlepší časy – a my přinášíme důvod se pobavit, zasmát se a zavzpomínat. V posledních letech absolvovali boj o holý život klubu, o vlastní stadion a nedávno přišel i další sestup z nejvyšší soutěže. Nebylo to ale vždy tak složité. V těchto dnech je to třicet let, co se zelenobílí rozjeli za svým jediným vítězstvím v první lize. Fanoušci klubu při té příležitosti spouští projekt Cesta za titulem, který má slavnou historii Bohemians připomenout,“ popsal některé z důvodů Vojtěch Man, mluvčí skupiny autorů.
Klokani na počátku 80. let vládli československému fotbalu. Vršovičtí tvořili kostru reprezentačního mužstva a jejich stadion Ďolíček byl prakticky nedobytnou tvrzí. Zásluhu na výkonech mužstva měli nejen hráči jako Bičovský, Sloup, Levý nebo Prokeš, ale i trenér Tomáš Pospíchal, který nad mužstvem vládl velmi pevnou rukou.
„Zápasy Bohemky byly nejatraktivnější, nejpřitažlivější, chodilo na ně pořád víc diváků a byla to nádherná podívaná, opravdová show,“ vzpomíná v jednom z textů Petr Nečada, pamětník mistrovské sezony a znalec historie Bohemians.
V projektu Cesta za titulem může fanoušek zelenobílých žít Bohemkou každý den následující retrosezony. Tým autorů, příznivců Bohemians, posbíral velké množství dobových materiálů. Nebudou chybět ani informace o dění v zákulisí klubu doplněné o dnešní pohled tehdejších hráčů, kteří se k událostem vracejí s třicetiletým odstupem.

 

#1Jaroš 28. srpen 2012 - 15:29
Jaroš

Už za hodinu a půl vypukne první on-line přenos třicet let starého zápasu Bohemky v Chebu proti tamní Rudé hvězdě! 

#2biffa 29. srpen 2012 - 11:16
biffa

Bohemku moc nemusim, i kdyz se mi ji jednou povedlo porazit, ale ten zapas nemusel byt spatny, Hvezda v te dobe davala zabrat i Dukle nebo Sparte.

#3Jaroš 29. srpen 2012 - 22:41
Jaroš

Za koho jste hral?

#4biffa 30. srpen 2012 - 10:43
biffa

Jen za mladez jednoho mensiho prazskeho klubu, ale to uz je dlouho.

#5biffa 30. srpen 2012 - 10:47
biffa

Pokud to vyznelo, jako ze jsem porazil A tym, tak se omlouvam.

#6Jaroš 30. srpen 2012 - 10:59
Jaroš

V pořádku:-) 

Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni.

NET fotbal banner
okraj
okraj
okraj
Tipovačka
Nejbližší zápasy

Aktuální zápasy
Slovensko Zlaté Moravce Slovensko Myjava
Slovensko Ružomberok Slovensko Prešov
Slovensko Michalovce Slovensko Trenčín
Slovensko Podbrezová Slovensko Trnava
Slovensko Žilina Slovensko Dunajská Streda
Slovensko Senica Slovensko Slovan Bratislava

1. arse
2. Arse-B-tým(nesoutěžní)
3. fandab
4. Frontal_Assault
5. esrang1977
okraj
horní rámeček

Současná podoba PRO FOOTBALLU (2016/17)
se mi líbí, je lepší než dříve (272)
je horší po grafické stránce (424)
je horší po obsahové stránce (549)
se mi nelíbí, přestal jsem kupovat (508)
se mi líbí, začal jsem kupovat (245)

dolní rámeček

okraj
Věděli jste?
U každé fotky je v jejím detailu k dispozici její originál v maximálním rozlišení.
okraj